Perfektná svadobná kytica

náš blog

Perfektná svadobná kytica

,
In Kvety, kytica, Plánovanie, Štýl
,

Všetko, čo potrebujete vedieť.

Tu je niekoľko dôležitých faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri výbere vašej svadobnej kytice.

Vaša svadobná kytica je ústredným prvkom vašej kvetinovej výzdoby – je to doplnok, ktorý dotvára vaše nádherné šaty a bude viditeľný na každej fotografii. Takže jej dizajn, farebnosť a štýl by mali prekonať všetky očakávania.

Navyše – prvky, farebná škála a úprava kytice sa môžu odrážať nielen vo výzdobe sály, ale aj vo všetkých vašich svadobných tlačovinách. Môžete si ich preniesť na oznámeniamenovkymenu či nálepky na fľaše. Ich farba môže byť na servítkach, mašliach na stoličkách, na svadobnom logu, môžu zdobiť zasadací poriadok aj váš fotokútik.

Ale ako vytvoriť dokonalú kyticu?

Je dôležité, ako svoju predstavu vysvetlíte floristke, aranžérke.

Takže čím viac sa dozviete o samotných kvetoch a ich párovaní, tým zrozumiteľnejšie dokážete vykresliť konečnú podobu.

Tu sú štyri aspekty, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere svadobnej kytice.

Sezónnosť

Je samozrejme, že kvety budú krajšie v ich sezóne. Vaša kytica by mala byť z čerstvých, farebných kvetov, ktoré sú v ich prvotriednej kondícii. Určite budú pôsobivejšie, ako kvety ktoré boli dovážané zďaleka, z vytápaných skleníkov a dovážané v chlade. Sezónne usporiadanie vám tiež umožní objaviť kvety, o ktorých ste predtým ani neuvažovali – pretože vám nenapadlo, že môžu byť súčasťou vašej svadobnej kytice. Porozprávajte sa s aranžérkou, floristkou a nechajte si ukázať kvety, ktoré sú v čase vašej svadby aktuálne. Budete mať viac priestoru na prieskum a môžete tak nájsť viac vizualizácii kytíc obsahujúcich vami zvolené kvety. Vytvoríte tak jedinečnú kyticu, kde kyticove stálice doplníte nádhernými osobitými kvetmi. Samozrejme, sú aj mimosezónne kvety, ktoré budú krásne v každom ročnom období. Upresníte aranžérke, floristke, štýl vašej svadby. Ak túžite po ružiach a vaša svadba je v rustikálnom štýle, aranžérka vám najlepšie poradí, akými kvetmi a dekoračnými prvkami môžete doplniť kyticu i svadobnú výzdobu. Dokonca vám odporučí aj tvar kytice, ktorý sa k vášmu štýlu a k vašim šatám najviac hodí.

Téma

Keď sa teda stretnete s aranžérkou, prineste príklady svojej svadobnej inšpirácie. Majte ich vo svojej svadobnej knihe a uložte si tam jednak obrázky kvetov, ktoré sú vo vašich farbách, ale aj kvetov, ktorých typy sa vám páčia. Nájdite si aj vám tvarovo najbližšie kytice. Takáto vizualizácie pomôže vašej aranžérke, floristke, pochopiť vašu myšlienku a atmosféru, akú chcete vytvoriť. K štýlu letnej fiesty sa tak v spoločnej spolupráci dá vytvoriť kytica veselá, živá, pestrá. Klasickejšia, decentne strohejšia svadba v štýle Art Deco vyžaduje na druhú stranu jednoduchosť kvetinovej úpravy, s jemným geometrickým nádychom a tak si priam žiada kvety viac štruktúrované ako napríklad kaly.

Obľúbené kvety

Samozrejme, povedzte aranžérke, floristke, o svojich obľúbených kvetoch. Ich začlenenie do vašej svadobnej kytice zdôrazní vašu individualitu a osobnosť. A svadba je predsa reprezentáciou vašej osobnosti a osobnosti vášho partnera. Uistite sa teda o ich zastúpení vo vašej kytici a výzdobe. Myslíte ale stále na ich dostupnosť. Ak milujete orgován, len ťažko ich budete mať na zimnej svadbe. Ale sú ako stvorené pre jarnú svadbu, kde vytvoria úžasnú atmosféru. Myslíte aj na vašu polohu – niektoré kvety získate všade, niektoré sú vzácnejšie. Ak plánujete mať tieto zriedkavejšie kvety, rozhodnete sa dohodnite s aranžérkou, floristkou v dostatočnom časovom predstihu. Bude si vedieť zistiť ich dostupnosť i cenu v čase vašej svadby a tiež ich tak dokáže pre vás včas rezervovať.

Farebná schéma

Farebnosť vašej kytice je rozhodujúca. Ak sa bude farba kytice biť s ostatnou vašou výzdobou, zníži to celkový dojem a estetiku. Samozrejme, nechcete ani, aby vaša kytica sršala príliš jasnými farbami. Nielenže je to nevkusné, ale bude doslova kričať na všetkých fotografiách. Potrebujete vytvoriť solídnu rovnováhu neutrálnych a farebných tónov. A nie sú to len kvety, ktorými to vytvoríte. Myslíte aj na prvky, ktoré jednotlivé kvety spoja do celku – aj tvar doplnkovej zelene či nekvetinové dekoračné prvky ako stuhy, alebo textilné orámovanie kytice sa môžu biť s vašimi šatami alebo výzdobou sály. A čipky a pásy látky môžu na druhú stranu vyzdvihnúť pôvab vašej kytice a dotvoriť váš celkový výzor. Vytvoria tak krásny súlad s celkovým štýlom vašej svadby. Vždy si ale vyberte jednu – dve hlavné farby a maximálne tri doplnkové. Päť farieb vytvorí celkovú schému, ktorá bude pre vás východiskovým bodom pre tvorbu celkového obrazu vašej svadby. Vaša jedinečná a nádherná kytica bude jej esenciou a nádhernou čerešničkou na svadobnej torte.

Tlačoviny sme vytvorili podľa priania zákazníkov. Drobná dekorácia stola – perníčky, kvetinová výzdoba, farebnosť a štýl svadobnej kytice, svadobné tlačoviny – premyslené a do detailu vytvorené. Aranžoval Svadobný salón IBEA Humenné.

Napíšte nám komentár.

X