Blahoželáme – ste zasnúbení!

Ste šťastní – a chystáte sa vytvoriť najdôležitejší deň vášho doterajšieho života. Máte pocit, že sa vznášate od šťastia a okolo vás poletujú farebné motýle. No ako náhle sa usadia a vy sa trošku upokojíte, sadnete si k stolu a začnete plánovať svoj svadobný deň.

Skôr než sa nazdáte, začnú vás prenasledovať otázky a vyskakovať na vás veci, ktoré musíte vyriešiť. Akú farebnú paletu zvoliť? Akú tému? Neformálna alebo čierna kravata? Korunka alebo kvety?

Môžete cítiť tlak, stres, ale nemusíte. Nadýchnite sa a upokojte. Najlepší spôsob, ako si usporiadať myšlienky a vytvoriť si jasný plán je svadobná kniha. Pinterest nestačí :-). S jej pomocou dokážete všetkým, ktorí sa spolu s vami zúčastnia na príprave vašej svadby jasne a konkrétne ukázať čo a ako chcete. Tak vám lepšie pomôžu, aby vaša vízia ožila.

V ďalších riadkoch vám pomôžeme začať.

Ako vám môže svadobná kniha pomôcť?

Či už ste sa rozhodli vytvoriť si svadbu vlastnoručne alebo s profesionálmi, je dôležité mať vizuálne podklady, aby ste si ujasnili, čo sa vám páči – od písma po vzorkovník látok. Keď si vytvoríte jasnú predstavu, všetky nasledujúce rozhodnutia, ktoré budete musieť robiť, do seba krásne zapadnú ako puzzle a vytvoria nádherný obraz. Každopádne budete spolupracovať s mnohými predajcami – od kvetinárov po kuchárov, a tí budú od vás chcieť presné inštrukcie. Fráza: ,,Jeden obrázok stojí za tisíc slov,“ nikdy nebola viac na mieste, ako pri príprave svadby. Pomôže vám konkretizovať, vysvetliť svoju predstavu lepšie, ako by ste sa ju snažili iba opísať.

Čo by malo tvoriť svadobnú inšpiráciu?

Pripravte si zápisník, do ktorého môžete lepiť vzorky a fotografie. Alebo zakladač s pevnejšími papiermi, Môžete si odkladať papierenské predmety – pozvánky, menu, nálepky zo svadieb, na ktorých  ste boli alebo vytlačené z internetu. Odkladajte si reklamné letáky firiem, ktoré vám môžu ponúknuť, to čo hľadáte – víno, čokoládovú fontánu, ubytovanie pre hostí… fotografie vystrihnuté z časopisov alebo reklamných katalógov na inšpiráciu pri tvorbe účesu,  výberu šiat, kvetinovej výzdoby, kytice, dekorácii, svadobnej torty… zhromažďujte obrázky, dávajte si ich k sebe, vyradzujte a znovu prechádzajte a zase zúžte výber. Dve tri fotografie podobných detailov úplne stačia.

 

Tu sú niektoré okruhy, ktoré vám pomôžu začať:

 • farebné palety a vzory
 • typy papiera, písma
 • typy dekóru – loga, monogramu
 • kvetinové aranžmán
 • móda – nevesta, ženích,, družičky…
 • drobné darčeky pre hostí
 • detaily
 • zloženia kokteilov
 • jedlá pre bufetové stoly
 • vzorky menu

Kedy je svadobná kniha hotová?

Aby ste si boli istí, že je to dokonalé, odoberte niektoré veci. Správne – odstráňte niečo, čo je navyše. Ako vravela Coco Chanel: ,,Než opustíte dom, pozrite sa do zrkadla a odložte jednu vec.“ A to platí pre všetky vaše svadobné predstavy – priveľa veci môže vašu myšlienku roztrieštiť a namiesto dokonalého súladu, dosiahnete preplácanosť. Na váš svadobný deň potrebujete iba jeden alebo dva skutočne špeciálne detaily, ktoré prepoja celú vašu svadbu a budú sa ňou vynúť ako osobitý motív. Tak si ich každý všimne a ocení. Ak by ste toho mali veľa, detaily by sa stratili. Vždy, keď ukončíte výber, odložte ho na chvíľku a vráťte sa k nemu. Pokúste sa vyzdvihnúť práve tie opakujúce sa prvky. Práve priložením fotografií a obrázkov k sebe dokážete uvidieť, ako jednotlivé veci k sebe idú alebo naopak ako jedna potláča druhú. Konzistentné vzory, dekorácie a farby začnú odhaľovať eleganciu a jedinečnosť celku. Vytvoria tak tú vašu farebnosť a tému.

Samozrejme, môžete si všetko ukladať a kombinovať aj v počítači.

Možno si dokážete lepšie ukladať a triediť práve takto. Ale pre vašich dodávateľov je dôležité vašu predstavu vidieť a spolu s vami na nej pracovať. Profesionáli vás vedia usmerniť a dať vašim predstavám hmotnú podobu. Neuspokojte sa stým, že ono to už nejako bude. Nechajte sa viesť, ale výsledok musí uspokojiť predovšetkým vás. Verte, že pre žiadneho profesionála upresňovanie  a dolaďovanie vášho dňa nie je otravovaním. Práve naopak – ak máte jasnú predstavu, vedia vám lepšie ponúknuť možnosti, ako ju uskutočniť.

Previous Post Farebnosť - vintage
Next Post 12 detailov, ktoré by ste nemali na svadobný deň opomenúť

1 Comments

 1. […] Svadobná kniha alebo ako nájsť inšpiráciu pre vašu svadbu […]

Comments are closed.

%d blogerom sa páči toto: